Novinky a nový systém v programu TM PG

Miky - Pátek, 09. květen 2014 22:10 Novinky - talentovaná mládež

Zdravím všechny zájemce o program, kteří otevřeli tento článek a chtějí se dozvědět jak to bude nadále s talenty. Kdo jste zvídavý, neváhejte se vrhnout na toto desatero.

1. Novým trenérem programu TM se stává od dubna 2014 Miky Mikuláš Krutský. A aby na to nebyl sám, trenérem A týmu TM se stal ostřílený, vynikající, nekompromisní a špičkový závodní pilot Petr Kosthun Kosťa. Přišli jsme s novými nápady (které možná bude pro někoho sympatické, pro někoho méně) a s chutí pro talenty zapracovat s věnovat svůj čas. Pro letošek máme naplánováno okolo 15 táborů, máte se na co těšit.
  2. Hlavním rozdílem je snaha podporovat hlavně piloty, pro které je cílem být v A týmu a podporovat piloty v A a B týmu tak, aby bylo létání pro ně co nejméně náročné jak finančně tak i po stránce získání zkušeností. Tedy cílem je motivovat všechny piloty v programu, aby se snažili dostat a hlavně zůstat v A týmu.
  3. Pro rekreačnější mladé piloty jsou připravené tábory se zaměřením na získání zkušeností a bezpečnosti od české špičky a snahy umožnit výjezdy do zahraničí s osvedčenými školami a instruktory.
  4. Kategorizace a množství týmů se v principu nemění. Na druhou stranu budou každý rok vypsány podmínky pro každou kategorii tak, aby každý mladý pilot věděl, jakým způsobem je možné se dostat do vyššího týmu. Pochopitelně se nebude porovnávat výkony pouze tabulkově, ale bude to hlavní pricip, pod kterým se budou talenti do týmů rozdělovat.

Pro rok 2014 jsou podmínky pro TM PG v XC tyto:

Tým A:

Minimálně 80 letových hodin ročně (kontrolováno dle XContestu nebo Leonardem)

Minimálně MČR a jedny závody navíc, alespoň jedna liga (celkem 3 závody)

1 let nad 100 km a minimálně dva nad 75 bodů v ČR (dle aktuálního bodového hodnocení XContestu)

Schválení hlavním trenérem A týmu Kosťou.

Účast alespoň na třech akcích TM PG.

Tým B:

Minimálně 50 letových hodin ročně (kontrolováno dle XContestu nebo Leonardem)

Jeden závod FAI2 a jedna liga.

1 let nad 60 km minimálně dva nad 45 bodů v ČR (dle aktuálního bodového hodnocení XContestu) ¨

Doporučení hlavního trenéra A týmu Kosti.

Tým C:

Účast na alespoň dvou táborech programu TM PG.

Minimálně 25 letových hodin ročně.

Tým D:

Každý kdo si vypíše registraci do programu TM na stránkách svazu PG .

Důležité!

Každý pilot, který chce být součástí programu, musí být členem LAA a mít zaplacený roční příspěvěk!

5. Benefity jednotlivých kategorií, krom možnosti účasti na táborech s každou kategorií spjatými, jsou v roce 2014 tyto:

Zaplaceno startovné na MČR a ligu, 50% na závod FAI 2

Možnost účasti na jakémkoliv táboře TM

Individuální podpora

Zaplaceno 50 % startovného na FAI 2 závod, 50 % na ligu

Nižší spolučást na táborech TM oproti týmu D

Tým D:

Možnost výjezdů s TM PG

6. Důležitou změnou je rozdělení programu na XC a přesnost. Pro ty z vás, které láká pouze soustředění na přesnost bude zvlášť program talentované mládeže PG přesnost. Hlavním trenérem bude Tomáš Lednik nebo Kamil Konečný. Pochopitelně může být pilot zaregistrován jak v XC tak i v přesnosti, cílem je pouze větší a systematičtější zaměření se na přesnost.

Pro rok 2014 jsou podmínky pro TM PG přesnost tyto:

Tým A:

MČR v přesnosti přistání a jedny závody v zahraničí.

Účast minimálně na třech (ideálně čtyřech) táborech na přesnost.

Schválení hlavního trenéra přesnosti.

Tým B:

MČR v přesnosti přistání.

Účast minimálně na dvou (ideálně třech) táborech na přesnost

Doporučení hlavního trenéra přesnosti.

Tým C:

Každý kdo si vypíše registraci do programu TM na stránkách svazu PG .

7. Benefity jednotlivých kategorií, krom možnosti účasti na táborech s každou kategorií spjatými, jsou v roce 2014 tyto:

Zaplaceno startovné na MČR v přesnosti a 50% startovného závodu v zahraničí

Tým B:

Zaplaceno startovné na MČR v přesnosti

Možnost účasti na přesnostních táborech TM PG

8. Pro mladé talenty, kteří nemají svojí vlastní výbavu, ale chtějí lítat, se snažíme vyjednat podmínky s českými firmami, o zapůjčení výbavy, která bude u hlavního trenéra k zapůjčení minimálně na tábory.

9.Toto jsou první novinky a změny v programu. Vše blíže se dozvíte na prvním táboře TM v čechách, kde bysme se měli všichni potkat.

10. V nejbližších dnech všichni registrovaní v programu očekávejte hromadný email, ve kterém vás budu informovat o tomto článku a prosbou o odpověď, zdali je email aktuální. Na tento email vám budou chodit pravidelně informace o aktuálním dění v programu, o možnostech lítání v nejbližších dnech a další...

Těším se na setkání se všemi mladými talenty v roce 2014 a doufám, že podáme výkony takové, aby o nás slyšeli i hluší lidé.

Miky