Výběrové řízení na pořadatele táborů pro Sportovní talenty 2016

Mikyen - Neděle, 01. květen 2016 13:43 Novinky - talentovaná mládež

Svaz Paraglidingu LAA ČR vypisuje výběrové řízení na pořadatele táborů pro piloty zařazené do Programu Sportovních Talentů a to v XC i ACC.

Druhy táborů:

Cross-country

• Tábor v Alpách

Protože do programu přibylo velké množství méně zkušených pilotů, je potřeba je zaujmout a motivovat pro další létání. Rozvíjet znalosti a dovednosti pilotů - starty/přistání, základní létání v termice, teoretický rozbor počasí a tracklogů u počítače.

Termíny: květen - září

Je doporučené mít vypsaný i náhradní termín v případě nevhodného počasí na plánované lokalitě.

• 2x tábor v ČR

Z minulého roku se osvědčil tábor na Všechově, proto bychom chtěli nějaký zajímavý tábor v ČR. Tábor by měl být koncipovaný jak pro málo zkušené, tak i pokročilé. Rozvíjet znalosti pilotů hlavně pro české podmínky, zachycení se v malé výšce, teoretický rozbor před létáním a zhodnocení po létání.

Termíny: květen - září

Je žádoucí mít vypsaný i náhradní termín v případě nevhodného počasí na plánované lokalitě.

• Vedení talentů v průběhu mezinárodního závodu

Na letošní rok bych rád, aby se pokročilí piloti zúčastnili dvou mezinárodních závodů (pravděpodobně mistrovství Německa, Francie, Rakouska, nebo Itálie). Proto hledáme ideálně instruktora a/nebo závodního pilota, který by byl na závodech s talenty a pomáhal jim v průběhu závodu, radil jakou trasu zvolit, koho se mají držet, atd..

V ceně: ubytování, startovné instruktora, cesta na závod a zpět

Termíny: dle závodů + ideálně dva dny na rozlétání předem na místním terénu

• Vedení talentů v průběhu MČR Pieve d' Alpago

Pro stejné potřeby jako na mezinárodní závod hledáme ideálně instruktora a/nebo závodního pilota, který by byl na MČR s talenty a pomáhal jim v průběhu závodu, radil jakou trasu zvolit, koho se mají držet, rozebírat trasu po tasku, atd.. Protože zde budou pravděpodobně i talenti, pro které to bude první závod v životě, je zapotřebí jim věnovat maximální možný čas. Z Prahy pojede LAA auto s řidičem, které dopraví talenty na místo. Není potřeba započítávat v rozpočtu cestu.

V ceně: ubytování, startovné instruktora

Termíny: 2.-9.7.2016

• Vedení talentů v průběhu závodu České ligy PG- Donovaly, Stranik cup

Pro stejné potřeby jako na MČR hledáme ideálně instruktora a i závodního pilota, který by byl na lize PG s talenty a pomáhal jim v průběhu závodu, radil jakou trasu zvolit, koho se mají držet, rozebírat trasu po tasku, atd.. Protože zde budou pravděpodobně i talenti, pro které to budou první závod v životě, je zapotřebí jim věnovat maximální možný čas.

V ceně: ubytování, startovné

Termíny: dle závodů+ ideálně dva dny na rozlétání předem na místním terénu

Přesnost přitání

• 3x tábor ACC v ČR

Protože se snažíme rozvíjet i základnu talentované mládeže v přesnosti, je potřeba uskutešnit alespoň 3 tréninkové tábory. Není určeno, zda má být týbor z kopce či lana. Preferujeme instruktory, které se aktivně věnují ACC.

•  MČR ACC

Před a v průběhu MČR v ACC bude talentovaná mládež potřebovat instruktora, který jim poradí, bude vyhodnocovat jednotlivé kola a snažit se talentům pomáhat v průběhu MČR. Dále zajístí ubytování a večer rozebere jednotlivé přistání, ideálně ze záznamu kamery.

Termíny: MČR ACC + 2 tréninkové dny

V ceně: ubytování, startovné

Nabídky musí obsahovat:

• představení lektorů kteří povedou výcvik, poskytnuté vybavení školy při výcviku

• program, resp. popis či koncepce tábora

• minimální/maximální počet účastníků

• rozpis financí v položkovém rozpočtu – viz. ukázka

• místo a termín konání tábora

• náhradní termín tábora

• informace o tom, jestli současně s táborem bude probíhat i jiná akce školy (např. termický výlet pro klienty)

ukázka položkového rozpočtu:

ukázka rozpočtu

Spoluúčast bude určena na základě vyhodnocení nabídky do VŘ po dohodě s pořadatelem.

Každý pořadatel musí vyúčtování táborů předat ekonomce LAA ČR do 20 dnů po skončení akce:

1. skutečné vyúčtování akce s přihlédnutí na plán (faktury, daňové doklady....)

2. vybraná spoluúčast (nezávisle na vybrání od účastníků)

Hlavnímu trenérovi je potřeba dodat do 20 dnů po skončení akce:

1. foto(video) dokumentaci z proběhlé akce (několik fotografií z tábora)

3. písemné vyhodnocení akce zadané na svazpg.cz (celkový popis a vyhodnocení jednotlivých účastníků)

Při nedodržení stanovené lhůty 20 dnů pro dodání podkladů bude nárokována srážka 20%

Nabídky budou posuzovány podle:

• spolehlivosti v minulých letech

• kvalifikovanosti lektorů

• finačního rozpočtu

• místa a termínu konání

• nabízených služeb/programu resp. koncepce

Talentovaná mládež aktuálně vlastní 7 vysílaček Woxu, tedy je možno na tábor vysílačky zapůjčit.

Nabídky je možné zasílat do 15.5.2016 na emaily   Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript    Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Mikuláš Krutský, hlavní trenér ST PG