PG události

Linda Mišková - Úterý, 03. září 2013 18:41 Sport - aktuality

Milí pilotí a příznivci lítání, sezóna se nám blíží ke konci a do konce letošního ročníku ČPP zbývají necelé dva měsíce...

Během prázdnin proběhly významné sportovní události, ve kterých byly zásluhou reprezentantů vidět i české barvy:

• Světové hry v Cali:

Do Kolumbie odcestovali dva zástupci paraglidingu v přesnosti přistání Tomáš Ledník a Martin Ondrášek. V nominaci byla také Markéta Tomášková, které ovšem nešťastné zranění před soutěží neumožnilo startovat. Tomáš Ledník se umístil na výborném 2. místě, Martin Ondrášek pak na místě 12.

• RedBull Xapls 2013:

Také v letošním 10. ročníku tohoto extrémního závodu jsme měli české želízko v ohni. Michal Krysta spolu se svým supporterem Standou Maeyrem si vedli po celou dobu závodu více než výborně (vzhledem k tomu že jsme je všichni sledovali pomocí online trackingu tak nemá cenu se na tomto místě příliš rozepisovat :-)). Michal při své premiéře v závodě obsadil celkové 19. místo (abslvoval celkem 2109 km, z toho 1470 km uletěl a 639 km ušel/uběhl).

Mistrovství světa Sopot, Bulharsko:

Do Bulharska odjelo celkem 5 pilotů a 1 pilotka, podrobnou reportáž najdete zde. Celkové umístění pilotů bylo následující:

25. David Ohlídal (Axis Mercury Sport)

51. Ondra Krupa (Axis Mercury Sport)

58. Petr Kostrhun (Ozone Enzo)

70. Standa Klikar (Axis Mercury Sport)

91. Petr Chromec (Axis Mercury Sport)

119. Petra Slívová (Gin Gliders Carrerera)

Petra dále obsadila 8. místo mezi ženami. Mezi týmy se Česká republika umístila na 10. místě.

Během národních mistrovských závodů tradičně zazářili osvědčení matadoři a mladí a nadějní piloti získávali nové zkušenosti a někdy překvapili i zkušené závodníky (tedy spíš závodnice :-)):

Mistrovství ČR, Slovenska a Litvy, Tolmin

Pěkná reportáž s fotkami a kompletními výsledky od Zdenky Chromcové je na stránkách organizátora pgweb.cz

Výsledky overall: 1. Jamie Messenger GER (Ozone Enzo)

2. Standa Klikar (Axid Mercury Sport)

3. Michal Šneiberg (UP Trango XC2)

MČR celkové výsledky: 1. Standa Klikar (Axid Mercury Sport)

2. Michal Šneiberg (UP Trango XC2)

3. Tomáš Brauner (Axis Mercury Sport)

MČR kategorie ženy: 1. Sabuna Loudová (UP Kantega XC2)

2. Zdenka Chromcová (Gradient Aspen4)

3. Tereza Vidláková (Gradinet Aspen4)

MČR Sport:         1. Michal Šneiberg (UP Trango XC2)

93. Renča Kuhnová (Axis Mercury Sport) - 5. místo v ženách

Dále probíhají podporované soutěže z progamu 5 MŠMT na podporu sportu. Předsednictvo svazu PG obdrželo 9 žádostí o finanční podpru, všem žádostem bylo vyhověno. Jedná se o soutěže Český pohár paraglidingu, Česká liga, Morvský trojúhelník, Přesnost pro všechny, Krkonoše Cup, Dobětický vánek; podporu vlekání na terénech Všechov a Dačice; podpora SIV kurzů v Čechách na Nechranické přehradě a Náklo. Všechny akce jsou zvýhodněné pro členy svazu a o výsledcích jednotlivých akcích vás budeme informovat.