Nominační pravidla cross-country platná od roku 2012

Petr Chromec - Středa, 09. březen 2011 12:20 Usnesení SK

Sportovní komise přijala nová pravidla pro nominaci reprezentace cross-country, která budou platit od roku 2012. Zasadní změnou je omezení divokých karet na jednu a omezení možnosti použití divoké karty pouze pro objektivní případy, které pilotovi zabrání vylítání rankingu (zranění, těhotenství, apod). Navíc zavádí možnost nominace na základě excelentního výsledku  předchozího repre závodu.

Tato pravidla budou použita poprvé pro nominaci reprezentantů na ME2012.

Nominační pravidla cross-country platná od roku 2018:

Nominace jedné divoké karty je zachována, avšak bez podmínky předchozího zranění, těhotenství a pod. SK však musí své rozhodnutí na základě čeho(proč) nominovala daného pilota na divokou kartu, rozumně zdůvodnit-zveřejnit na stránkách svazu PG.

Přidání poznámka pod čarou: 2. Dle pravidel dotace od MŠMT nominovaný pilot, který není občanem ČR, nemá nárok na případné příspěvky na přípravu teamu a sportovní úspěšnost. Startovné a případné další náklady mohou být po schválení Předsednictva svazu PG, hrazeny svazem PG.

Ke stažení zde:

aktuálně platná pravidla nominace