Seznam vybraných startovišť a místních spolků

Informace o OS a klubech spravujících jednotlivá startoviště

Na všech startovištích, na které svaz finančně přispěl mají členové svazu volný vstup po dobu 10 let. Poviností příjemce podpory je vybavit startoviště vštrným rukávem, informační cedulí s mapou s prostory a s informací o tom, že startoviště je podporované LAA ČR. Při neplnění závazků může být podpora odebrána.

Kontakty na spolky a OS združené kolem jednotlivých terénů spolu s odkazy na lokální weby:

Terén Kontakt Forma materiální podpory svazu
Černá Hora OS Spolek Českých Letců mapy informační tabule, 60 000kč - vybudování rampy
Zvičina
mapy, informační tabule, 40 000kč, odlesnění průseku
Mravenečník OS Spolek létajících horalů mapy, informační tabule, 15 915kč
Prašivá BŠL teréní úprava nově vzniklé mýtiny, 59 000kč
Zbyslavec-Krkanka záloha 15000,- Kč na budoucí smlouvu o podpoře startoviště (25.2. 2011)
Krupka, Brná, Čerták a jiné terény v okolí Ústí OS PG Krupka Podpora 1320kč na vypracování odborného posudku pro lesy ČR (startoviště Krupka).
Beskydy (Stolová, Javorník, Skalka)
Beskydský letecký klub
Doubrava, Koterov, Švihov PG klub Plzeň
Raná Správce areálu
Lopeník a okolí Uherského Hradiště Pterodaktyl Lopeník
Klášterec a okolí parachicken
Klínovec a okolí jemm, paramania
Kozákov Radar Stěhula
Zlatník

OS České Středohoří, J. Havel

V případě, že terén byl spolufinancován z programu podpory startovišť je uvedena i forma a výše podpory.

Sondy LAA na startovištích a letištích

LAA pořídila několik meteorlogických sond na významné startoviště po celé ČR. O sondy na jednotlivých terénech se starají místní spolky či správci startovišť/letišť. Údaje ze sond jsou k dispozici na webu nebo je možné aktuální informace získat telefonátem přímo na sondu.

Telefoní čísla na jednotlivé sondy:

Černá hora 777 813 041
Letkov 777 813 042
Kozákov 777 813 043
Krupka 777 813 044
Medvědín 777 813 045
Javorový 777 813 046
Dlouhé stráně 606 140 288

Odkazy na webové stránky s údaji z jednotlivých stanic:

Raná web
Skalka - Ondřejník web
Frymburk web
Nymburk web
Cheb web
Hronov web
Vyškov web
Třebíč web
Benešov web
Černovice web
Dvůr Králové web

Upozornění: data ze sond jsou bohužel posílána pouze na webbriefing, který má po upgradu trochu problémy. Snad se to v dohledné době vyřeší.

Pro spolky a OS

Pokud uvažujete o využití nabízené pomoci Svazu PG se správou Vašeho startoviště, máte zájem o výřez letecké mapy pro Vaše startoviště, či potřebujete pomoc při jednání s úřady neváhejte se obrátit na předsednictvo Svazu PG

Pokud jste zde nenašli Vaše občanské sdružení, či spolek budeme rádi když nám pošlete informace které si přejete zveřejnit (lokalita, startovačky, odkaz na web) na email chrom (zavináč) fzu.cz

Zároveň budem vděčni každému kdo bude ochoten sepsat své zkušenosti s jednání s úřady, myslivci či ochranáři (a jejich pohled na naše létání) při budování a správě startoviště. Pokud by jste tedy byli ochotni podělit se o své zkušenosti se správou startoviště kontaktujte správce webu na výše uvedený email nebo předsednictvo - snad Vaše zkušenost v budoucnu pomůžou někomu kdo se ocitne v podobné situaci.

Seznam oficiálních startovišť

Oficiální seznam ploch pro vzlety SLZ z LAA - aktualizace prosinec 2009.