Pravidla čerpání z fondu propagace

PDF
  1. Fond poskytuje podporu vhodného projektu a odměnu za realizovanou propagaci paraglidingu.
  2. Předsednictvo individuálně posoudí dopad a prospěšnost.
  3. Průběh:
    • Žadatel o příspěvek osloví předsednictvo s vhodně vypracovaným návrhem či uskutečněným projektem
    • Pro udělení příspěvku je rozhodující masovost dosahu propagační akce. Projekty a propagační akce s širším dopadem na veřejnost mají vyšší prioritu.
    • O udělení příspěvku rozhoduje předsednictvo Svazu paraglidingu.
    • Ve svém rozhodnutí zveřejní výši uděleného příspěvku na podporu propagace paraglidingu.
    • Příspěvek bude udělen až po uskutečnění plánované propagace.
    • Žadatel doloží průběh propagační akce důvěryhodnou formou – fotodokumentací, videonahrávkou, audionahrávkou, kopií textu.
    • V případě dosažení jiného rozsahu propagace, než byl plánován, může předsednictvo odpovídajícím způsobem příspěvek upravit.
    • Předsednictvo může udělit příspěvek i na propagaci uskutečněnou před podáním žádosti o příspěvek (tedy zpětně). A to v případech, kdy nebylo možno propagaci v reálné době plánovat, nebo v případech zvláště velkého dosahu propagace (v největších celostátních médiích). O tento příspěvek je nutno zažádat nejdéle do šesti měsíců od uskutečnění propagace.
    • Na poskytnutí příspěvku neexistuje právní nárok.
  4. Náležitosti žádosti:
    • Základní údaje o žadateli
    • Obsah a forma propagace
    • Předpokládané náklady na přípravu a realizaci
    • Předpokládaný termín uskutečnění a místo uskutečnění (periodikum, televizní či rozhlasová stanice, internet).
  5. Maximální souhrná výše vyplácených financí z fondu propagace za rok nepřesáhne 15% z celkových příjmů Svazu PG za rok ve kterém byly žádosti podány.
  6. Příklady formy propagace:
    • Reportáže o proběhnuvších aktivitách (závodech, sletech..).
    • Osvětové články
    • Rozhlasové a televizní pořady seznamující veřejnost s paraglidingem.
  7. Pozn. Za propagaci paraglidingu v tomto smyslu předsednictvo nepovažuje pozvánky (reklamu) na paraglidingové akce.

Aktualizováno Středa, 07. duben 2010 08:26